Möbler Skåp & Byråar
1237284
Empire
(Sverige, 1810-1840)
RullklaffsekretÄr, empire, 1800-talets början.

RULLKLAFFSEKRETÄR, empire, 1800-talets början.

Sekretär med tre lådor. Rullklaff med bakomliggande lådinredning. Skuren bladdekor. Draghandtag av mässing. Bredd 126, djup 67, höjd 113 cm.

Skador. Lagningar. Kompletterad. Omarbetad. Nyckel saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N11

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
6 000 SEK