Byrå med tre lådor fanerad med mahogny. Lister, fothylsor och draghandtag av mässing. Skiva av grå kalksten. Bredd 94, djup 48, höjd 79 cm.
Smärre slitage. Märken. Liten listdel saknas. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10