Jim Dine

(USA, Född 1935)
Jim Dine
(USA, Född 1935)

JIM DINE, färglitografi, signerad, numrerad 18/400 samt daterad.

"The Colourful Venus I", 1985. Tryckt av Staib + Mayer, Stuttgart, utgiven av AB Astra och Jim Dine tillsammans med Waddington Graphics, London och Pace Editions, Inc, New York. Bildstorlek 60,5 x 50 cm, bladstorlek 88,5 x 63,5 cm. Oramad.

Helhetsintrycket är gott.

Konstnär

Utropspris
10 000 SEK