1237585
Mark Tobey
(1890-1976)
Mark tobey, akvarell, signerad.

MARK TOBEY, akvarell, signerad.

Komposition. 41 x 29 cm.
Sannolikt utställd på Konstsalongen Samlaren/Göteborgs Konstmuseum 1962-63 och utförd ca 1959-1961.

Ej examinerad ur ram. Hanteringsveck. Svagt gulnad. Mindre revor i kanterna.

Proveniens

Galleri MDA, Helsingborg.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Slutpris
49 000
4 692
5 224
Utropspris
60 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
19 maj 18:23
49 000 SEK
19 maj 9:16
47 000 SEK
18 maj 22:14
45 000 SEK
18 maj 14:27
36 000 SEK
18 maj 13:49
25 000 SEK