Det är enkelt att bjuda på slagauktion!

Vilket av dessa fyra alternativ passar dig bäst?

1. Bjud via telefon 2. Bjud live online
3. Lämna ett inropsuppdrag
4. Bjud med spade direkt i auktionssalen

Läs mer och registrera dig

1237585
Mark Tobey
(1890-1976)
Mark tobey, akvarell, signerad.

MARK TOBEY, akvarell, signerad.

Komposition. 41 x 29 cm.
Sannolikt utställd på Konstsalongen Samlaren/Göteborgs Konstmuseum 1962-63 och utförd ca 1959-1961.

Ej examinerad ur ram. Hanteringsveck. Svagt gulnad. Mindre revor i kanterna.

Proveniens

Galleri MDA, Helsingborg.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Slutpris
49 000
4 638
5 063
Utropspris
60 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
19 maj 18:23
49 000 SEK
19 maj 9:16
47 000 SEK
18 maj 22:14
45 000 SEK
18 maj 14:27
36 000 SEK
18 maj 13:49
25 000 SEK