24 flata, diameter 25,5 cm,
18 assietter diameter 19 cm,
18 buljongkoppar med fat,
1 uppläggningsfat, längd ca 37 cm,
2 salladierer, längd ca 23 cm,
2 karotter ca 19,5 cm,
1 såsbåt.
Bruksslitage. Såsskål med kantnagg. En buljongkopp med kantspricka.
Originalkvittot från Rosenthals specialaffär AB, inköpt 1958.