MATTHEW HILTON, soffa "Oscar" för Artilleriet, 2000-tal
4-sits, klädd med linnetyg, lösa sittplymåer, svarvade framben, längd ca 274, bredd 94, höjd 82, sitthöjd ca 43 cm
Bruksslitage. Sittdynor omklädda (nyansskillnad). Tyg med smärre skada i en a hörnet