Möbler Fåtöljer & Soffor
1237842
Carl Malmsten
(Sverige, 1888-1972)
Soffa, 1900-talets mitt.
Soffa, 1900-talets mitt.
Soffa, 1900-talets mitt.
Soffa, 1900-talets mitt.

SOFFA, 1900-talets mitt.

Tygklädsel "Tistlar, röd", Dagmar Lodén, 1949 för Jobs. Längd 165, bredd 70, höjd 70 cm.

Slitage. Märken. Smärre fläckar. Klädseln solblekt.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Utropspris
3 000 SEK