Belysning Övrig
1237912
VÄGGLAMPA, industrilampa, Sähköliikkeiden Oy (SLO), Finland 1930-40-tal.
VÄgglampa, industrilampa, sähköliikkeiden oy (slo), finland 1930-40-tal.

Kupa i opalglas, delvis målad kopparskärm, fäste i gjutjärn. Djup 30 cm, bredd 32 cm, höjd 24 cm.

Ställvis omfattande slitage. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Utropspris
250 EUR