LEOPOLD MICHELSEN, TÅRTSPADE och BESTICKPAR, silver, Tallinn 1879-81.
Tårtspade med graverat stadsmotiv, längd 24 cm.
Gaffel samt kniv med stålblad, längd 18 och 22 cm.
Samtliga stämplade LM och 84.
Sammanlagd vikt 109,5 g exkl kniven.
Knivbladet stämplat "Berger".
Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.