TORBJØRN AFDAL, bänk, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, Norge, 1900-talets andra hälft.
Betsat lövträ. Längd 150, bredd 37, höjd 34 cm.
Slitage. Märken. Smärre fanerskador.