KAFFESERVIS, 5 delar, silver, Paris, Frankrike, tidigt 1900-tal.
Stämplade DR Paris. Kaffekanna, tekanna, gräddkanna, sockerskål och bricka. Dekor av pärlstav. Hänklar av valnöt. Brickan märkt J. Fontan Bordeaux. Höjd 9,5-16 cm. Brickan 35 x 25 cm. Total vikt 1450 gram.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.