Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Design Möbler
1238266
Eero Saarinen
(1910-1961)
Eero saarinen, bord, tulip, knoll.

EERO SAARINEN, bord, Tulip, Knoll

Laminerad bordsskiva. Gjuten aluminiumfot. Märkt under foten. Diameter 107, höjd 74 cm.

Slitage. Märken. Repor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T11
Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704 55 71 04

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 4 timmar
12 000
1 136
1 240
Utropspris
15 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 12 500 SEK. Läs mer.
Budhistorik (9 bud)
8
23 maj 17:49
12 000 SEK
8
23 maj 17:49
11 750 SEK
23 maj 0:24
11 100 SEK
22 maj 22:44
10 000 SEK
21 maj 21:14
7 500 SEK