Design Möbler
1238266
Eero Saarinen
(Finland, 1910-1961)
Eero saarinen, bord, tulip, knoll.

EERO SAARINEN, bord, Tulip, Knoll

Laminerad bordsskiva. Gjuten aluminiumfot. Märkt under foten. Diameter 107, höjd 74 cm.

Slitage. Märken. Repor.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704 55 71 04

Utropspris
15 000 SEK