Design Övrigt
1238311
BORDSLAMPA, Aris, Arisuo Oy, Finland 1900-talets mitt.
Bordslampa, aris, arisuo oy, finland 1900-talets mitt.

Skaft i trä och mässing. Fot samt skärm målad plåt. Skärmens diameter 25 cm. Höjd ca 36 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
250 EUR