Belysning Ljuskronor
1238445
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft.
Ljuskrona, barockstil, 1900-talets första hälft.

Stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor, stamglas. För sex ljus. Diameter 61, höjd 94 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T16
Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
10 100
956
1 044
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
29 maj 17:24
10 100 SEK
29 maj 17:24
10 000 SEK
29 maj 17:24
9 200 SEK
29 maj 17:24
9 000 SEK
29 maj 17:24
8 400 SEK