Fanerad med mahogny. Tre lådor varav en med skrivklaff. Draghandtag och beslag av mässing. Bredd 105, djup 53, höjd 90 cm.
Skador. Lagningar. Dekorbortfall. Delar saknas. Lösa delar medföljer. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10