1238537
FÖRVARINGSKÄRL HÖGANÄS, 2 st, saltglaserat stengods, 1900-talets första del.
FÖrvaringskÄrl hÖganÄs, 2 st, saltglaserat stengods, 1900-talets första del.

Längd 24 cm. Bredd 30 cm. Höjd 123 cm.

Märkt Höganäs, 4141:80, ankarstämpel med H & B på var sin sida om ankaret.

Åldersrelaterat slitage. Nagg.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
3 000 SEK