SERVIS, 50 delar, flintgods. "Lotus", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

12 st mattallrikar, diameter 24 cm.
12 st förrättstallrikar, diameter 21 cm.
12 st djupa tallrikar, diameter 24 cm.
12 st assietter/brödfat, diameter 18 cm.
1 st avlångt serveringsfat, längd 31 cm. Bredd 21 cm.
1 st terrin med lock,

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 500 SEK