Konst Skulptur
1238710
SKULPTUR, grönpatinerad brons, 1900-tal.
Skulptur, grönpatinerad brons, 1900-tal.

Kopia efter en av "De bysantinska hästarna/ Konstantinopelhästarna/De venetianska hästarna", Markuskyrkan i Venedig. Kopior finns på Blasieholms torg i Stockholm. Längd 29 cm.

Smärre slitage.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
23 000
2 177
2 376
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (36 bud)
28 maj 7:07
23 000 SEK
27 maj 23:15
22 000 SEK
27 maj 23:15
22 000 SEK
27 maj 23:14
21 000 SEK
27 maj 23:14
20 000 SEK