Konst Övrigt
1239066
IKON, Ryssland, St Nikolaus, troligen 1700-tal.
Ikon, ryssland, st nikolaus, troligen 1700-tal.

Tempera på pannå. Dekor av vitmetall. Etikett a tergo Bo Wildenstam, Atelje. 50 x 41 cm.

Slitage. Renoverad. Kompletterad. Senare dekor. Skador. Avslag. Färgbortfall. Maskstungen.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
8 000 SEK