OIVA TOIKKA, årskub, Nuutajärvi, Finland 1989.
Invändig dekor i gult och vitt, klarglas, slipade sidor, signerad Nuutajärvi 1989 103/2000 Oiva Toikka och etikettmärkt. 8 x 6,7 cm, höjd 7,5 cm.
Kantnagg.