KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Auran Kultaseppä oy, Åbo 1961 och 1965.
Kaffekanna med lock på gångjärn samt invändigt förgylld sockerskål och gräddsnäcka. Kannans höjd 22 cm, gräddsnäckan 10,5 cm, sockerskålens bredd 16 cm inkl hänklar.
Totalvikt 901 g.
Smärre slitage. Graveringar. Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.