Silver Bägare & Skålar
1239191
Anders Lundqvist
(1803-1853)
Anders lundquist, såsskålar, ett par, silver, empire, stockholm, 1828 & 1831.

ANDERS LUNDQUIST, såsskålar, ett par, silver, empire, Stockholm, 1828 & 1831

Invändigt förgyllda. Godronnerat liv. Höjd ca 10 cm, diameter 18 cm. Total vikt 1048 gram.

Slitage. Repor. Smärre bucklor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V4
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
11 050
1 046
1 142
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
29 maj 18:21
11 050 SEK
29 maj 18:19
10 550 SEK
29 maj 18:19
10 200 SEK
29 maj 18:18
9 800 SEK
29 maj 18:18
9 600 SEK