ANDERS LUNDQUIST, såsskålar, ett par, silver, empire, Stockholm, 1828 & 1831
Invändigt förgyllda. Godronnerat liv. Höjd ca 10 cm, diameter 18 cm. Total vikt 1048 gram.
Slitage. Repor. Smärre bucklor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10