Design Övrigt
1239428
Carl Fagerlund
(1915-2011)
Carl fagerlund, bordslampor, ett par, glas, orrefors.

CARL FAGERLUND, bordslampor, ett par, glas, Orrefors.

Klarglas med rött underfång. Signerade Orrefors. Stämplade RG 1884 Orrefors. Höjd 30,5 cm exklusive lampsockel.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Olika lampsocklar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 000
189
207
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
29 maj 17:06
2 000 SEK
28 maj 11:50
1 800 SEK
24 maj 22:04
1 500 SEK
24 maj 10:53
400 SEK
23 maj 11:38
300 SEK