Möbler Fåtöljer & Soffor
1239570
SOFFA, senempire Ryssland 1820-1840-tal.
Soffa, senempire ryssland 1820-1840-tal.

Ryggkrön med skuren dekor, armstöd med avslutande akantusbågar. Fast stoppad klädsel. Längd 192 cm, sitthöjd ca 45 cm, tot. höjd 107 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fanerskador. Senare förstärkningar och klädsel.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

19 timmar 29 minuter
240
2 512
270
Utropspris
600 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 260 EUR. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
6 jul 21:40
240 EUR
6 jul 21:40
220 EUR
4 jul 10:11
200 EUR
4 jul 10:11
190 EUR
30 jun 20:42
180 EUR