Möbler Speglar
1239657
SPEGEL, sengustaviansk tidigt 1800-tal
Spegel, sengustaviansk tidigt 1800-tal.

Förgylld och bemålad, krön med bladstav, parställda figurer, palmblad, ramverk med lagergirlang, 161 x 81 cm

Åldersrelaterat slitage. Anlupet glas. Avskavd patina. Dekorbortfall. Fläckar. Repor. Senare målning.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
6 000 SEK