Belysning Taklampor
1239776
TAKKRONA, "Spirale", Novaresi, Milano, 1900-talets andra hälft.
Takkrona, "spirale", novaresi, milano, 1900-talets andra hälft.

För fyra ljuspunkter, stomme av mässing behängd med formgjutna prismor av glas, diameter ca 30, höjd ca 100 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad. Alla prismor med mer eller mindre nagg

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
10 000 SEK