Design Övrigt
1239821
Carl Fagerlund
(Sverige, 1915-2011)
Carl fagerlund, bordslampor, 2 st, glas, orrefors.

CARL FAGERLUND, bordslampor, 2 st, glas, Orrefors.

Oval form med underfång i blått och vitt. Signerade Orrefors. Höjd utan sockel ca 23 - 31 cm.

Slitage. Repor. Ej funktionstestad. Märken.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
2 500 SEK