Stomme i trä. Skuren dekor. Löstagbar klädd sits. Längd ca 199 cm. Sitthöjd ca 48 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Smärre färgbortfall. Lösbotten, delar medföljer.