KJELL ENGMAN, skulptur glas, signerad, Kosta Boda.
Blått glas med polykrom dekor samt ansikte. På metallställning. Numrerad BKENAT979003/200 Kosta Boda K. Engman Atelier. 20x20 cm. Höjd med ställning 24 cm.
Obetydligt ytslitage.