1240133
HALSMYCKE OCH ARMRINGAR två st, silver med bärnsten och bergkristall
Halsmycke och armringar två st, silver med bärnsten och bergkristall.

En armring Pege, Alton, Falköping 1967. Innerdiameter ca 6,5 cm.
Halssmycke mått med ögla ca 6 x 3 cm, armring innerdiameter ca 6,5 cm, öppningsbar. Total vikt 75 gram.

Slitage. Anlupen. Nagg.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
2 500 SEK