HALSMYCKE OCH ARMRINGAR två st, silver med bärnsten och bergkristall
En armring Pege, Alton, Falköping 1967. Innerdiameter ca 6,5 cm.
Halssmycke mått med ögla ca 6 x 3 cm, armring innerdiameter ca 6,5 cm, öppningsbar. Total vikt 75 gram.
Slitage. Anlupen. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.