Bestående av; 23 mattallrikar, diameter 25 cm. Krackelyr, missfärgningar, nagg. 17 sopptallrikar, diameter 25 cm. Krackelry, nagg. 24 tallrikar, diameter 18 cm. En lagad, krackelyr, nagg, missfärgning. 23 tallrikar, diameter 21 cm. Krackelyr, missfärnginar. 11 små fat, diameter 15 cm. Krackelyr. en missfärgad. 12 äggkoppar. Två såssnipor, längd 22 cm. Krackelyr, nagg, missfärgningar. 15 serveringsfat, längd 22-43 cm. Terrin med lock, lock med insides nagg, krackelyr, missfärnging. Två kannor, höjd 20,5 cm. Krackelyr, sprickor, missfärgning. 12 koppar med olika fat. Krackelyr. Sprickor.
Skador, slitage.