Keramik & Porslin Serviser
1240622
TALLRIKAR, två stycken, porslin. Paris, Empire, 1800-tal.
Tallrikar, två stycken, porslin. paris, empire, 1800-tal.

Polykromt bemålade. Med motiv av figur i grönska med puttis. Samt fågel. Diameter 23 cm. Signerade Darte Pal. Royal.

Lagade.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
3 000 SEK