SALONGSMÖBEL, 6 delar, Louis XVI-stil, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
Förgylld och bronserad, skuren dekor. Stoppad och klädd sits och rygg. Soffa längd 215 cm, sitthöjd 55 cm. Bord med marmorskiva, längd 101 cm, bredd 67 cm, höjd 72 cm. Stolar sitthöjd ca 45 cm.
Ställvis slitage. Smärre skador. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.