Möbler Övrigt
1240894
BESTICKSCHATULL med BESTICK ca 113 + 9 dlr, Stigbolaget Malmö 1960-tal.
Bestickschatull med bestick ca 113 + 9 dlr, stigbolaget malmö 1960-tal.

Teak, längd 55, bredd 44, höjd 69 cm,
innehåller följande bestick;
12 knivar, 22 cm,
12 gafflar, 21 cm,
13 skedar, 21 cm,
5+5 knivar, 18 cm,
12 gafflar, 18 cm,
12 smörknivar,
12 fruktknivar,
12 efterrättsgafflar, 18 cm,
11 skedar, 18 cm,
7 uppläggningsbestick,
medföljer 5 knivar och 4 gafflar av annan modell längd 15-17,5 cm.

Bruksslitage. Repor.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - G2
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 800
172
193
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
25 jun 7:58
1 800 SEK
24 jun 22:34
1 650 SEK
22 jun 21:56
1 400 SEK
21 jun 20:31
1 300 SEK
20 jun 18:20
1 100 SEK