Konst Modern svensk konst
1240970
Max Walter Svanberg
(Sverige, 1912-1994)
Max walter svanberg, collage, signerad och daterad 71.

MAX WALTER SVANBERG, collage, signerad och daterad 71.

"Sällsamt möte mellan drömmens och verklighetens ..... och spröda skönheter i tre faser. Fas 3". 99 x 69 cm.

Ej examinerad ur ram. Del av ram saknas. Passepartout med fläckar.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - T15
Proveniens

Kvarlåtenskapen efter konstnären Max Walter Svanberg, därefter i arv.

Malmö Museum

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

7 000
679
804
Utropspris
12 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
28 jul 19:37
7 000 SEK
23 jul 5:35
6 500 SEK
21 jul 20:21
4 500 SEK
21 jul 18:10
4 000 SEK
21 jul 15:21
3 000 SEK