Design Övrigt
1241176
Salvador Dalí
(Spanien, 1904-1989)
Salvador dalÍ, efter, 6 st kakelplattor, lergods, signerade i godset, el siglo, onda, spanien, 1954.

SALVADOR DALÍ, efter, 6 st kakelplattor, lergods, signerade i godset, El Siglo, Onda, Spanien, 1954.

Från “La Suite Catalane,” bl.a. L'étoile de Mer" och "Le Baiser de Feu", 1954. Polykrom dekor. Signerade i godset, 20 x 20 cm.

Smärre tillverkningsdefekter/kantnagg.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
3 000 SEK