Design Möbler
1242239
Carl Malmsten
(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, vitrinskåp, "undantaget",  1900-talets andra hälft.

CARL MALMSTEN, vitrinskåp, "Undantaget", 1900-talets andra hälft.

Fanerat med teak. Glasad överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan av glas. Utdragbar avlastningsskiva 28 cm. Nedtill med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Bredd 97. Djup 38. Höjd 178 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Ställvis blekt.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Slutpris
4 000
382
429
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
4 jul 20:46
4 000 SEK
4 jul 19:02
3 000 SEK
28 jun 16:52
2 000 SEK