Design Övrigt
1242242
Tyra Lundgren
(Sverige, 1897-1979)
Tyra lundgren, skulptur, fågel, 1900-talets mitt.

TYRA LUNDGREN, skulptur, fågel, 1900-talets mitt.

Chamotterat stengods, delvis glaserad, monterad på stensockel. Stämpelsignerad TL, total höjd 12,5 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V18
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
21 500
2 054
2 307
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (40 bud)
7 jul 17:58
21 500 SEK
8
7 jul 17:58
20 500 SEK
7 jul 17:57
19 000 SEK
8
7 jul 17:57
18 500 SEK
7 jul 17:56
18 000 SEK