Fanerade med betsad björk. 45 x 35, höjd 55 resp 50 x 36, höjd 57 cm.
Slitage. Märken. Repor.
Boet: månadsskrift för hemkultur, hantverk och konstindustri, Boet, Göteborg, 1932, sid 158-159.