GOLVLAMPA, 1930-40-tal.

GOLVLAMPA, 1930-40-tal.

En lampa med fot i betsad ek, svängbar ljusarm i metall med tygklädd skärm. Höjd 145 cm.

Lagning på metall. Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK