Madeleine Pyk – en samling F769

SKÅP, Swedish Modern, 1940-tal.

Fanerat i flammig lönn, fronten med dekor av listverk i relief, benställning i bonat trä, inredning med lådor och hyllor, höjd 132,5 cm, bredd 116 cm, djup 41 cm. Nyckel finns.

Slitage, mindre skador. Går ej att låsa. Nyckel till inredningen saknas. Nyckel finns.

Utropspris
15 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60