Konst Contemporary
1242761
Christo & Jeanne-Claude
(USA, 1935-2020)
Christo & jeanne-claude, färgoffset med kollage, signerad christo med blyerts.

CHRISTO & JEANNE-CLAUDE, färgoffset med kollage, signerad Christo med blyerts.

"The Gates (Project for Central Park, New York City)". Bildyta: 54,5 x 70 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Inkommande transporter Geijersgatan
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
15 000 SEK