HERMAN AF SILLÉN, olja på papper lagt på papp-pannå, signerad H af Sillén.
Roddturen. 22 x 32 cm.
Hörn samt ytterkanter med obefintliga (knappnåls-stora) efter tidigare uppfästning. Ytterkanter med smärre slitage/skador. Ställvis smärre krackelyr. Fernissa, vilken gulnat något ställvis. Övre höger hörn med förmodad retusch.