Blomkalksformad cuppa, på hög fot med bevingade kvinnofigurer, cuppa och fot med helteckande driven och ciselerad barockdekor. Höjd 13,5 cm, vikt 200 gram.
Lagning. Lätt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.