Fanerat med björk. Två dörrar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Dekor av intarsia. Plakettmärkt AB Pettersson och Nilsson. Bredd 111 cm, djup 45 cm, höjd 151 cm.
Slitage. Smärre fanerskador. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.