Design Möbler
1243456
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)
Ilmari tapiovaara, stolar, 2 st, "elevstol", 1950-tal.

ILMARI TAPIOVAARA, stolar, 2 st, "Elevstol", 1950-tal.

Lackad mahogny plywood och björk. Bredd 52, höjd 78 cm, sitthöjd ca 39 cm.

Åldersrelaterat slitage.

300
3 092
355
Utropspris
650 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
28 jul 10:32
300 EUR