Möbler Stolar
1243579
ERIK ÖHRMARK, (mästare i Stockholm 1777-1813), stolar, ett par, gustavianska, signerade.
Erik Öhrmark, (mästare i stockholm 1777-1813), stolar, ett par, gustavianska, signerade.

Målade axknippe-stolar med kopplade spjälor. Kannelerade kopplade ben med hörnfleuroner. Lös stoppad sits med klädsel av läder. Sitthöjd 47 cm.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H144

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
8 240
800
952
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
4 aug 15:53
8 240 SEK
4 aug 15:53
8 040 SEK
4 aug 15:53
8 000 SEK
4 aug 15:52
7 840 SEK
4 aug 15:51
7 640 SEK