GAB, bestickuppsättning, 53 delar, silver. "Prins Albert", Stockholm, 1970-80-tal.

Bestående av:
12 gafflar, 564 gram, 17,5 cm.
12 knivar med rostfria blad, 860 gram, 21 cm.
12 skedar, 676 gram, 18,5 cm.
2 smörknivar med rostfria blad, 100 gram, 17 cm.
2 såsslevar, 118 gram, 18 cm.
1 serveringssked, 88 gram, 21 cm.
6 fiskgafflar, 342 gram, 18 cm.
6 fiskknivar, 444 gram, 21,5 cm.
Vikt silver 2232 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
6 000 SEK