Silver Bestick
1243809
GAB, bestickuppsättning, 53 delar, silver. "Prins Albert", Stockholm, 1970-80-tal.
Gab, bestickuppsättning, 53 delar, silver. "prins albert", stockholm, 1970-80-tal.

Bestående av:
12 gafflar, 564 gram, 17,5 cm.
12 knivar med rostfria blad, 860 gram, 21 cm.
12 skedar, 676 gram, 18,5 cm.
2 smörknivar med rostfria blad, 100 gram, 17 cm.
2 såsslevar, 118 gram, 18 cm.
1 serveringssked, 88 gram, 21 cm.
6 fiskgafflar, 342 gram, 18 cm.
6 fiskknivar, 444 gram, 21,5 cm.
Vikt silver 2232 gram.

Smärre slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Slutpris
11 511
1 118
1 330
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
2 aug 15:50
11 511 SEK
9
2 aug 15:47
11 011 SEK
2 aug 15:47
10 600 SEK
9
2 aug 15:46
10 100 SEK
2 aug 15:46
9 900 SEK